Katalog: 1998 rok (2)

Drugi katalog z 1998 roku, zmienił się nieco format, zamiast kwadratu otrzymujemy prostokąt. Wartym odnotowania faktem są opisy, a właściwie praktycznie ich brak. Nie znajdziemy tu ani imion, ani zarysu historii, brak nawet nazw poszczególnych zestawów! Natomiast jeżeli już pojawia się jakieś skąpe informacje w formie pisanej, podane są one od razu w trzech językach.

Okładka przykuwa oko, i jest wyraźnym nawiązaniem do serii Adventurers. Uciekający Johnny Thunder dzierżący w ręce artefakt, w tle Sfinks z zestawu 5978. Trochę dziwnie wyglądają spadające ludziki z innych serii, ale w końcu to katalog, wypadałoby by okładką nawiązywał nie tylko do jednej serii.

LEGO catalog 1998

Poszczególne zestawy z serii zostały ładnie wyeksponowane, zadbano o odpowiednie tło oraz ozdobniki w postaci choćby egipskich hieroglifów. Nie zabrakło loga serii, podpisanego oczywiście Adventurers, wtedy istniała tylko egipska seria, nie był więc potrzebny żaden podział na podserie.

LEGO catalog 1998

LEGO catalog 1998

LEGO catalog 1998

Serii Adventurers poświęcono w sumie trzy strony, warto jednak rzucić okiem na jeszcze jedną stronę, na której zaprezentowano zestawy z miniserii Outback, wchodzącej w skład City/Town. Pięć zestawów składających się na tę miniserię miało premierę rok wcześniej, tj w 1997 roku, i jak widać, tematyką wyraźnie nawiązują do ducha „przygody”.

LEGO catalog 1998

Categories: Katalog | Tagi: , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: