Katalog: 2001 rok

W roku 2001 niestety nie pojawiła się żadna nowa podseria Adventurers. Czyżby po Desert, Jungle i Dino Island seria została definitywnie zakończona? Czas pokazał, że nie do końca, a i w katalogu z tego roku, możemy znaleźć parę ciekawostek.

LEGO catalog 2001

Zeszłoroczna podseria Dino Island została przypomniana tylko na jednej stronie. Usunięto większość opisów, pozostawiając tylko dwa, i to będące prawdziwymi perełkami: jaki szybowiec?, przecież to ewidentnie motolotnia, zastanawiają też te „pasy zacierające ślady”.
I te przepiękne dymki. „Ach! Ach! Wydostałem się stad!” – o co w tym chodzi?

LEGO catalog 2001

Kolejne strony katalogu przynoszą ciekawostkę w postaci „powracających dinozaurów”, czyli nowej serii, do Adventurers nawiązującej tylko poprzez sięgniecie po tematykę prehistorycznych bestii. Niestety, dinozaury z tej serii znacznie różnią się od tych znanych z Dino Island, i wg mnie, są o wiele brzydsze (szczególnie „młode”) i nie warte zainteresowania.

LEGO catalog 2001

LEGO catalog 2001

Mając przerwę od „poszukiwania przygód”, Johnny Thunder oraz Miss Pippin Reed zatrudnili się jako aktorzy w hitowych produkcjach filmowych, i to tworzonych pod czujnym okiem samego Stevena Spielberga!
Seria Studios przyniosła parę ciekawych zestawów, warto nadmienić, że to w jej ramach po raz pierwszy pojawił się Spider-man (w 2002 roku) oraz pierwsza fala potworów, czyli cztery zestawy, m.in z Wilkołakiem czy Drakulą (także w 2002 roku).

W ramach nawiązań do Adventurers wydano dwa zestawy na licencji filmu Jurassic Park III, w polskiej wersji katalogu mylnie nazwane jako Park Jurajski 1 i Park Jurajski 2. Tylko w pierwszym (1370) pojawiają się nasi podróżnicy, niestety sam zestaw zawodzi na całej linii: klockowe dinozaury w ogóle nie zachwycają, a sama konstrukcja wygląda strasznie ubogo.

LEGO catalog 2001

LEGO catalog 2001

Kolejne dwa zestawy z podróżnikami są już o niebo lepsze. 1355, czyli mała świątynia, to fajne przypomnienie podserii Desert, oraz miłe nawiązanie do filmów z cyklu Indiana Jones (zestaw zresztą w oryginale nazywa się Temple of Gloom). Drugi zestaw (1354) jest już bardziej specyficzny, jego głównym elementem jest ogromna głowa dinozaura, trzeba przyznać, że bardzo ładnie wykonana.

LEGO catalog 2001

LEGO catalog 2001

Categories: Katalog | Tagi: , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: