Katalog: 2003 rok

Wreszcie! Po dwóch latach posuchy, seria Adventurers doczekała się kolejnej podserii, i to nie byle jakiej! Przerwa dobrze się przysłużyła, pojawiły się nowe elementy, nowe kolory, nowe pomysły, choć nie wszystkie in plus.

Już warto zwrócić uwagę na same logo, po raz pierwszy w logo pojawiła się oficjalna nazwa danej podserii, czyli w tym przypadku: Orient Expedition. Dodatkowo, podseria ta została podzielona na trzy dodatkowe podserie, akcja każdej toczy się w innym miejscu, choć w podobnym rejonie naszego globu. Do Orient Expedition jeszcze nieraz powrócę, natomiast teraz przyjrzyjmy się, jak została zaprezentowana w katalogu na pierwszą połowę 2003 roku.

Już na okładce można spotkać znajomą twarz, czyli naszego odważnego obieżyświata.

LEGO catalog 2003

Otoczka fabularna została skrótowo, ale wyraźnie zarysowana, dokładnie wiadomo gdzie udają się nasi bohaterowie, czego będą szukać oraz kto i dlaczego będzie im próbował w tym przeszkodzić. Same postacie nie są anonimowe, wyraźnie określone ich imiona i nazwiska.

Orient Expedition w katalogu na 2003 rok zajmuje aż cztery strony, odpowiednio po dwie poświecono dwóm pierwszym miejscom: Indiom oraz Mount Everestowi. Zabrakło trzeciego rejonu, ale pojawia się wyraźna informacja, że „przygoda się jeszcze nie skończyła…„.

Pod względem oprawy graficznej, katalog naprawdę cieszy oko, zadbano o odpowiednie tła, zestawy zostały wyraźnie zaprezentowane, pojawiły się dodatkowe informacje choćby o „ekscytującej grze planszowej„. Skrótowe opisy przy każdym zestawie spełniają swoją rolę i raczej nie ma w ich przypadku do czego się przyczepić.

LEGO catalog 2003

LEGO catalog 2003

LEGO catalog 2003

LEGO catalog 2003

Pozostało czekać na drugą połowę roku i dokończenie tej niezwykłej przygody!

Categories: Katalog | Tagi: , , , , , | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “Katalog: 2003 rok

  1. Gotfryd

    Mam trochę starych katalogów, ale nie wiedziałem że jest tam tyle fajnych rzeczy 🙂 Miło powspominać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: