Katalog: 2011 rok

W roku 2011 (a dokładniej: pod koniec 2010) znowu powróciła seria Adventurers! Niestety, nie do końca, gdyż otrzymaliśmy całkiem nową edycję podróżników, mimo, że główne postacie wyglądają podobnie jak Johnny i spółka, to jednak doczekały się całkiem nowych nazwisk. Nie znajduję w tym sensu, wszak można było zachować starą gwardię, i tylko delikatnie ją odświeżyć wizualnie, a nie tworzyć całkiem nowych bohaterów, którzy paradoksalnie i tak są bliźniaczo podobni do swoich protoplastów.

Na okładce angielskiego katalogu króluje Ninjago, wielki hit sprzedaży, tak więc na jakiekolwiek inne serie zabrakło tutaj już miejsca. O ile wcześniej w większości przedstawiałem polskojęzyczne katalogi, to w przypadku serii Pharaoh’s Quest niestety musi wystarczyć edycja angielska. Po prostu w polskim katalogu podróżników się nie uświadczy, najwidoczniej seria ta nie była skierowana na nasz rynek, choć można ją było zakupić w polskim Shop@Home.

LEGO catalog 2011 Pharaoh's Quest

Pharaoh’s Quest nawiązuje w wyraźny sposób do pierwszej podserii Adventurers, czyli Desert. Przynajmniej pod względem umiejscowienia wydarzeń, oraz wspomnianego już podobieństwa postaci. Największa różnica to oponenci naszych bohaterów, o ile w Deser mieliśmy wyraźnie wykreowanych „tych złych”, a Faraon był postacią w sumie neutralną, to tutaj poszukiwacze skarbów muszą zmierzyć się z niezwykłymi zjawiskami, mumiami oraz potężnymi potworami.

LEGO catalog 2011 Pharaoh's Quest

LEGO catalog 2011 Pharaoh's Quest

Na szczęście seria Pharaoh’s Quest nie zawiodła, zestawy były pomysłowo zaprojektowane, pod względem wizualnym prezentowały się nienagannie, do tego były bardzo bawialne. Szkoda jedynie, że było ich tak mało…

Categories: Katalog | Tagi: , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: