Opis serii: listwa czasowa

Po przeglądzie katalogów warto pokusić się o małe podsumowanie i uporządkowanie wszystkich przygodowych serii na przestrzeni lat.

Seria Adventurers debiutowała w roku 1998 podserią Desert. W kolejnym roku w jej ramach ukazało się jeszcze parę zestawów, jednocześnie nastąpiła premiera drugiej podserii: Jungle. 2000 rok przyniósł nam wyprawę w kolejny region globu i premierę kolejnej podserii: Dino Island.
Po tak dynamicznym tempie wydawniczym nagle nastąpiła stagnacja. W roku 2001 ukazał się tylko jeden zestaw, będący zresztą wznowieniem (a raczej przepakowaniem) dwóch zestawów z podserii Desert, dodatkowo w ramach serii Studios ukazało się parę zestawów nawiązujących klimatem do Adventurers.
Wielki powrót nastąpił w 2003 roku, gdy w sklepach pojawiła się niezwykle udana podseria Orient Expedition, dodatkowo podzielona jeszcze na trzy podpodserie: India, Mount Everest, China.

Niestety, jednocześnie był to definitywny koniec całej serii Adventurers.

Parę lat później, w 2008 roku zadebiutowała nowa przygoda, w postaci zestawów nawiązujących do filmów z cyklu Indiana Jones. Seria była kontynuowana w roku kolejnym, niestety na tym zakończyła swój krótki acz dynamiczny żywot.

Trzecia wizyta przygody w plastikowym świecie LEGO nastąpiła w 2011 roku za sprawą serii Pharaoh’s Quest, ciekawie nawiązującej do pierwszych zestawów Adventurers, jednocześnie wprowadzając sporo nowości, w tym ogromne potwory. Seria niestety okazała się być tylko jednoroczna.

Póki co, nic nie słychać o planach wprowadzenia na rynek kolejnych wypraw w poszukiwaniu skarbów zaginionych cywilizacji.

Opis serii: listwa czasowa

Categories: Opis serii | Tagi: , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: