Katalog S@H: 2003 rok

W przypadku 2003 roku, pozwolę sobie od razu przeskoczyć do katalogu z końcówki tegoż roku. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze, od razu można zobaczyć wszystkie podpodserie, a dla przypomnienia: China ukazała się na rynku nieco później niż India i Mount Everest. A warto od razu spojrzeć na całość, gdyż parę ciekawostek, głównie z postaciami, tu znajdziemy.
Drugi powód jest bardziej trywialny: innych katalogów Shop-At-Home na tamten rok po prostu nie posiadam. Przynajmniej na obecną chwilę, gdyż jeszcze o jednym chciałbym wspomnieć (zgadniecie z jakiego powodu?), tak więc jak tylko go „dorwę”, pojawi się jego przegląd.

Katalog Shop-At-Home Holiday 2003

Okładka bez rewelacji. Jako tło posłużyła sztuczna (bo z klocków) choinka, a na pierwszym planie mamy zafascynowanego dzieciaka przeglądającego katalog… z samym sobą.

LEGO catalog Shop At Home 2003

Przystawką jest zestawienie mniejszych zestawów z różnych serii, w tym trzech uroczych maleństw z Orient Expedition.

LEGO catalog Shop At Home 2003

Dla przypomnienia, cała seria Orient Expedition ma jasno i wyraźnie określoną otoczkę fabularną, która prowadzi nas przez trzy różne regiony świata. Dlatego też przyjmuje się podział tej podserii na dodatkowe podserie, odpowiednio nazwane: India, Mount Everest i China. Zestawienie poszczególnych podpodserii mogliście już zaobserwować na znanej Wam mapie.

W katalogu China otrzymała dwie strony, India i Mount Everest po jednej. Poszczególne zestawy są ładnie wyeksponowane, choć niestety nie pokuszono się o jakąś zbiorczą scenkę. Oczy cieszy adekwatne do danej tematyki tło, przy każdym zestawie występują w miarę bogate opisy, wspomniano także o towarzyszącej serii grze.

Pojawiają się KITy, czyli możliwość zakupienia paru zestawów w komplecie za nieco niższą cenę. Kolejno są to:

  • K7417 Orient Expedition in Mount Everest Kit (7409, 7412, 7415, 7417)
  • K7418 Orient Expedition in India Kit (7410, 7411, 7414, 7418)
  • K7419 Orient Expedition in China Kit (7413, 7416, 7419, 7420)

Jednak najciekawsza sprawa, to nagła zmiana nazwisk poszczególnych postaci, a należy pamiętać, że zmiana ta dokonała się w obrębie jednego źródła, czyli właśnie katalogów Shop-At-Home! Owszem, poszczególne postacie potrafiły rożnie się nazywać, ale było to uzależnione od kraju w którym dane zestawy były sprzedawane. A tu taka niespodzianka, zobaczcie zresztą sami, po lewej nazwiska choćby z katalogu Shop-At-Home Spring 1998, po prawej nazwiska tych samych postaci z niniejszego katalogu.

  • Johnny Thunder – Johnny Thunder
  • Gail Storm – Pippin Reed
  • Dr. Lightning – Dr. Kilroy

Wśród bohaterów tylko główny awanturnik „zachował swoją tożsamość”, jednak prawdziwe zamieszanie dopiero następuje po stronie szwarccharakteru całej serii. Znany z podserii Desert Baron von Barron w Dino Island powrócił pod nazwiskiem Sam Sinister, które to nazwisko wcześniej, czyli także w podserii Desert, nosił jego pomagier! Zakręcone?
To dodajmy do tego, że obecnie ta postać zwana jest jako Lord Sinister, a żeby było śmieszniej, nosi się na czarno i zakłada cylinder, czyli charakterystyczny strój wspomnianego już swojego poplecznika z podserii Desert. Trzeba przyznać, albo ktoś w TLG miał niezłą fantazję, albo po prostu nastąpiła najzwyklejsza pomyłka, której niestety nikt zawczasu nie wyłapał…

LEGO catalog Shop At Home 2003

LEGO catalog Shop At Home 2003

LEGO catalog Shop At Home 2003

LEGO catalog Shop At Home 2003

Categories: Katalog | Tagi: , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: