Pharaoh’s Quest – przegląd zestawów

Po czterech podseriach, seria Adventurers odeszła w chwale, jednak sama przygoda na szczęście nie umarła. Mimo, że przygody Johnnyego Thundera definitywnie się zakończyły, w plastikowym świecie miał wkrótce pojawić się poszukiwacz przygód, od którego w sumie to wszystko się zaczęło. Ale zanim przejdziemy do jego przygód, przeskoczmy jeszcze trochę w czasie, do roku 2011, kiedy to przygoda odrodziła się w postaci całkiem nowej grupy bohaterów, jednak jakże podobnej do Thundera i spółki.

Pharaoh’s Quest – przegląd zestawów

Seria Pharaoh’s Quest przyniosła tylko z pozoru całkiem nową przygodę i całkiem nowe postacie. Ponownie powróciliśmy do Egiptu, a przynajmniej do klimatów charakterystycznych dla tego regionu, przyjdzie więc nam zgłębiać tajemnice piramid, łupić grobowce, oraz spotkać się oko w oko z przerażającymi bestiami. Właśnie, bestie, czyli największa nowość w tejże serii. Nasi łowcy przygód tym razem nie staną naprzeciwko złoczyńców, ale zmierzą się z o wiele potężniejszym przeciwnikiem, mającym we władaniu całą armię fantastycznych stworzeń.

W kwestii poszukiwaczy przygód, wprowadzono diametralne zmiany, pojawili się całkiem nowi bohaterowie, jednak bez problemu można doszukać się wyraźnych podobieństw pod tym względem pomiędzy seriami Adventurers i Pharaoh’s Quest. Zobaczcie zresztą sami:

Johnny ThunderJake Raines

LEGO Adventurers Johnny Thunder

LEGO Pharaoh's Quest Jake Raines

Dr. Charles LightningProfessor Archibald Hale

LEGO Adventurers Dr. Charles Lightning

LEGO Pharaoh's Quest Professor Archibald Hale

Miss Gail StormHelena Skvalling

LEGO Adventurers Miss Gail Storm

LEGO Pharaoh's Quest Helena Skvalling

Harry CaneMac Mcloud

LEGO Adventurers Harry Cane

LEGO Pharaoh's Quest Mac Mcloud

Aż dziwne, że zdecydowano się na tak radykalne posuniecie i prywatnie bardzo ubolewam, że jednak nie odświeżono starej drużyny. Na pocieszenie pozostaje smaczek z nazwiskami poszczególnych postaci, w jednej i drugiej serii nawiązują one do zjawisk pogodowych, dokładniej o tym możecie przeczytać w jednej z poprzednich notek.

LEGO Pharaoh's Quest logo

W skład regularnej serii wchodzi sześć zestawów zawierających zarówno postacie łowców przygód, minifigurki wszelkiego rodzaju mumii, także latających (!), jak i wielkich kamiennych bestii obudzonych z wieloletniego snu. Nie mogło zabraknąć zabudowań charakterystycznych dla miejsca akcji, a także pojazdów, podobnie jak w serii Adventurers, utrzymanych w stylistyce lat 30′.

7305 Scarab Attack1

LEGO Pharaoh's Quest 7305 Scarab Attack

LEGO Pharaoh's Quest 7305 Scarab Attack

7306 Golden Staff Guardians

LEGO Pharaoh's Quest 7306 Golden Staff Guardians

LEGO Pharaoh's Quest 7306 Golden Staff Guardians

7307 Flying Mummy Attack

LEGO Pharaoh's Quest 7307 Flying Mummy Attack

LEGO Pharaoh's Quest 7307 Flying Mummy Attack

7325 Cursed Cobra Statue

LEGO Pharaoh's Quest 7325 Cursed Cobra Statue

LEGO Pharaoh's Quest 7325 Cursed Cobra Statue

7326 Rise of the Sphinx

LEGO Pharaoh's Quest 7326 Rise of the Sphinx

LEGO Pharaoh's Quest 7326 Rise of the Sphinx

7327 Scorpion Pyramid

LEGO Pharaoh's Quest 7327 Scorpion Pyramid

LEGO Pharaoh's Quest 7327 Scorpion Pyramid

Uzupełnieniem regularnej serii są dwa małe zestawy promocyjne (dodawane do angielskiego szmatławca „The Sun„) wydane nie w kartonowych pudełkach, a popularnych ostatnimi laty foliowych opakowaniach, tzw. polybagach. Jako, że do tych zestawów niestety brak oficjalnych ładnych zdjęć, poniżej moje próby podrobienia takowych.

30090 Desert Glider

LEGO Pharaoh's Quest 30090 Desert Glider

30091 Desert Rover

LEGO Pharaoh's Quest 30091 Desert Rover

Ostatni zestaw, nie licząc oczywiście dodatków w stylu breloczków, magnesów, czy skarbonki, to coś w stylu minifig-packa, także wydanego w specyficznym opakowaniu, w tym przypadku w formie blistra.

853176 Skeleton Mummy Battle Pack

LEGO Pharaoh's Quest 853176 Skeleton Mummy Battle Pack

Reasumując, w ramach serii Pharaoh’s Quest otrzymujemy dziewięć świetnych zestawów, bez wątpienia wartych zainteresowania nie tylko dla fanów klasycznych Adventurers.

 1. 7305 Scarab Attack
 2. 7306 Golden Staff Guardians
 3. 7307 Flying Mummy Attack
 4. 7325 Cursed Cobra Statue
 5. 7326 Rise of the Sphinx
 6. 7327 Scorpion Pyramid
 7. 30090 Desert Glider
 8. 30091 Desert Rover
 9. 853176 Skeleton Mummy Battle Pack
Categories: Pharaoh's Quest | Tagi: , , , , | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Pharaoh’s Quest – przegląd zestawów

 1. W sumie trochę szkoda, że nie mam ani jednego zestawu z tej serii. Ludziki wyglądają na dopieszczone i nie brak im tego klimatu, które miała 1 seria Adventures.

  Na plus dla PQ zasługuje fakt wprowadzenia motocyklu do regularnego zestawu, tego niestety zabrakło w klasycznych Adventures.

  Przyczepić mógłbym się do samochodów – te z pierwotnych Adventures miały w sobie to coś. Te tutaj też nie są złe, ale czegoś im jednak brakuje…

  Jeżeli chodzi o akcesoria, jakie posiadają ludziki – w PQ nie jest tragicznie, choć seria Adventures była pod tym względem o wiele bogatsza (lupy, kątomierze… ). Owszem, dynamit w postaci klocka jest lepszy od nadruku, tak samo jak dodanie torby (która pojawiła się przy IJ) jest lepsze niż jej brak.

  No i brak arcywroga mającego hak zamiast jednej dłoni …

 2. PQ miał moim zdaniem dwie bolączki – rozmieszczenie minifigów w zestawach (syndrom Jacka Sparrowa) i stwory w miejsce wrogów. Niestety przyszło nam żyć w czasach, w których nie wystarczy nawiązać do Indiany Jonesa, trzeba do serii dodać potwory. Choć, biorąc pod uwagę to, że zwykłem odczepiać skorpiona z Pałacu Skorpiona, żeby ktoś mógł na nim jeździć, to dzieciom z pewnością spodobało się takie posunięcie.

  Sam mam statuę węża i motocykl, statua trochę przedobrzona (wielki, zmartwychwstający kamienny wąż?), natomiast zestaw z Mcloudem świetny w swojej prostocie no i daje dwie mumie z charakterystycznymi ostrzami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: