Outback – przegląd zestawów

Zanim w ofercie TLG na dobrze zadomowiły się serie stricte przygodowe, czyli zapewne dobrze już Wam znane AdventurersIndiana JonesPharaoh’s Quest, sam temat „przygody” pojawił się przynajmniej w dwóch innych seriach, oraz wielu pojedynczych zestawach. Dziś zapraszam na wycieczkę do roku 1997 (dla przypomnienia: podseria Desert miała premierę w 1998 roku), kiedy to na rynku pojawiło się pięć zestawów w ramach podserii Outback, wchodzącej w skład serii Town.

Outback – przegląd zestawów

Seria Outback tematyką nawiązuje do Rajdu Dakar (dawniej Paryż-Dakar), znajdziemy więc tu odpowiednie pojazdy, ekipę telewizyjną, a miejscem przedstawionych wydarzeń zostały piaski pustyni. Trochę szkoda, że tematyka zastała potraktowana nieco po macoszemu, i choćby wspomniane pojazdy są reprezentowane niezbyt licznie.

LEGO Outback 1997 logo

Zaledwie dwa zestawy dostarczyły pojazdy które pasują do filozofii rajdu, w tym 6490, nazwany paradoksalnie „Amazon Crossing„, prezentuje się bardzo ładnie, a dodatkowa otoczka, wraz z wygłodniałym aligatorem, podnosi znacznie poziom bawialności. Zestaw 6444 Outback Airstrip, czyli małe lotnisko, także wart jest zainteresowania, natomiast pozostałe dwa zestawy można potraktować zaledwie jako uzupełnienie, choć absolutnie nie należy odmówić im uroku.

6444 Outback Airstrip

LEGO Outback 1997 6444 Outback Airstrip

6487 Mountain Rescue

LEGO Outback 1997 6487 Mountain Rescue

6490 Amazon Crossing

LEGO Outback 1997 6490 Amazon Crossing

6550 Outback Racer

LEGO Outback 1997 6550 Outback Racer

6553 Crisis News Crew

LEGO Outback 1997 6553 Crisis News Crew

Seria Outback przyniosła zaledwie pięć zestawów, ale na szczęście większość prezentuje się nader udanie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na 6490 Amazon Crossing i 6444 Outback Airstrip, mimo, że zestawy te w ogóle nie pasują do linii Adventurers, to jednak posiadają wyraźny „przygodowy” posmak. Dużym plusem serii jest fakt, że nawet obecnie można jej poszczególne zestawy trafić na wtórnym rynku za naprawdę przyzwoite pieniądze, a skompletowanie całości nie powinno nastręczać większych trudności.

 1. 6444 Outback Airstrip
 2. 6487 Mountain Rescue
 3. 6490 Amazon Crossing
 4. 6550 Outback Racer
 5. 6553 Crisis News Crew
Categories: Outback | Tagi: , , , , | 3 Komentarze

Zobacz wpisy

3 thoughts on “Outback – przegląd zestawów

 1. Z tej serii miałem tylko 6550, ale za dzieciaka bardzo chciałem mieć 6490 (zawieszenie!). Do dziś pamiętam, z jaką namiętnością budowałem ten samochodzik w „Lego Creatorze” 😀

  Ta seria miała coś magicznego w sobie i bardzo dobrze, że doczekała się przeglądu.

 2. Zgadzam się z QQSem, ta przygodowa podseria Town miała w sobie coś wyjątkowego, też zawsze mnie nęciła. Akurat nie było mi dane mieć żadnego z tych zestawów, ale wszystkie bardzo inspirowały do budowania własnych ich wersji z tego, co się posiadało. 6490 i 6444 to były w ogóle jedne z najciekawszych zestawów Town tamtych lat, ładne wizualnie i (potencjalnie) bardzo bawialne. Dzięki za ich przypomnienie!
  A swoją drogą wiadomo, czy Outback jako podseria był wyróżniany oficjalnie przez firmę, czy też to raczej tylko fani tematycznie wydzielili te kilka wyjątkowych zestawów w różnych serwisach?

 3. Outback to oficjalna nazwa nadana tej podserii przez LEGO ( http://www.brickshelf.com/gallery/nori-gallery/series-adventurers/adventurers/catalogs/1998b_04.jpg ), i wszystkie wyżej wymienione zestawy oficjalnie wchodzą w jej skład, o czym choćby świadczy obecność loga na pudełkach poszczególnych zestawów. Tu mała uwaga – ciekawostka: pudełka występowały w dwóch wersjach, z tymże logiem, ale także bez niego! Niemniej najbardziej dyskusyjny pod względem przynależności zestaw, czyli ekipa telewizyjna, miała wersję pudełka z logiem, tak więc jednoznacznie także należy do tej podserii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: