Recenzja: LEGO City Sekrety Dżungli

LEGO City Jungle
LEGO City Sekrety Dżungli

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 00

Seria: City: Jungle
Rok premiery: 2017
Liczba elementów: 14 + książka
Figurki: 2: badacz i badaczka
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) blister
Cena: 27,99 zł
Wydawca: Ameet Sp. z o.o.

Obecnie linie tematyczne LEGO to nie tylko zestawy, ale także odpowiednia otoczka, objawiająca się produktami towarzyszącymi, wśród których najczęściej spotyka się gazetki, magazyny czy też książki. Zazwyczaj z klockowymi dodatkami. I takiego właśnie produktu doczekała się także seria LEGO City Jungle: w tym przypadku otrzymujemy książkę z dołączoną garstka klocków. Publikacji nie szukajcie po kioskach, znajdziecie ją raczej w księgarniach i Empikach.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 01

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne: wydanie prezentuje się bardzo porządnie: twarda oprawa, doskonały jakościowo papier, nasycony, wyraźny druk. Do tego całkiem sporo klocków, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Niestety, cena nieco zabija, prawie 30 złotych to jednak kwota niemała. Tym bardziej, gdy okazuje się, że czytania tu nie ma zbyt wiele, a i klocki mocno zawodzą. Ale po kolei.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 02

Jak wspomniałem, książka wydana jest bardzo ładnie, a twarda oprawa niewątpliwie podnosi ekskluzywność produktu. Jednak jest to nieco na wyrost, gdyż książka liczy sobie zaledwie około 30 stron. Niewiele. Bardzo niewiele.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 03

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 04

W kwestii treści: nie znajdziemy tutaj żadnych zagadek czy puzzli, a opowieść z parą badaczy w roli głównej. Oczywiście motywem przewodnim jest przygoda, a sama historia wykorzystuje elementy i konstrukcje znane z regularnych zestawów. I trzeba przyznać, że wypada to bardzo dobrze: opowiadanie jest sprawnie poprowadzone, przyjemne w odbiorze, o dziwo, wcale nie infantylne, a szata graficzna cieszy oko.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 05

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 06

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 07

Dodatek klockowy zapakowano w blister, który bez problemu można odpiąć od książki, nic przy tym nie uszkadzając.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 08

Niestety, klocków nie znajdziemy tu zbyt wiele, owszem, dostajemy aż dwie minifigurki, do tego akcesoria, w tym maczetę, miłym akcentem jest zielony wąż. Natomiast reszta zakrawa trochę na niesmaczny żart: trzy standardowe elementy, każdy do tego w innym kolorze? A gdzie jakiś skarb, choćby brylancik? Nie można było dodać malutkiej świątyni, skleconej z trzech-czterch klocków na krzyż, byłoby to miłym uzupełnieniem serii. Warto nadmienić, że w książce nie znajdziemy żadnych planów budowy, nie ma nawet instrukcji pokazującej, jak złożyć figurki, co w sumie jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, jaką wagę TLG przywiązuje do planów budowy. Oczywiście w niczym to jakoś bardzo nie przeszkadza, złożenie minifigurek to żadna filozofia, do tego możemy wzorować się na ich zdjęciach z ostatniej strony okładki.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 09

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 10

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 11

Książka sama w sobie jest bardzo przyjemną publikacją, a jej forma wydania stoi na najwyższym poziomie. Dodatek klockowy w postaci dwóch minifigurek jest jak najbardziej atrakcyjny, niestety rozczarowuje dodanie zwykłych klocków jako wypełniacza. Biorąc pod uwagę, że za cały pakiet wydawca nie życzy sobie tak mało, publikację można polecić tylko zatwardziałym miłośnikom serii, jeżeli natomiast serią nie jesteście zbyt bardzo zainteresowani, a chcecie jedynie zobaczyć co ciekawsze elementy z City Jungle, sięgnijcie choćby po któryś z mniejszych zestawów. Zestaw startowy można wyrwać niewiele drożej, a dostarcza o wiele, wiele więcej zabawy.

LEGO City Jungle Sekrety Dżungli 12

Categories: City Jungle | Tagi: , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: