10273 Haunted House Klimat Adventurers?

Po bardzo miłych akcentach związanych z Piratami, LEGO zaserwowało nam także akcenty z kultowej serii Adventurers. Choć niestety, nieco w dziwacznej formie.

Zestaw 10273 Haunted House to bezpośrednie rozwinięcie linii ogromnych zestawów tworzących wesołe miasteczko, a niniejszy zestaw rozszerza ofertę o dom strachów. Co ciekawe, sporych rozmiarów model (25 x 25 cm i prawie 70 cm wysokości!), składający się 3231 części został oznaczony wiekowo jako 18+.

Niestety, jako dom strachów model wypada słabo, żadnych potworów tu nie uświadczymy, jedynie straszy tutaj kościotrup i duch o dziwnym uśmiechu, a na minifigurki składają się głownie postacie zwiedzających. Sam budynek natomiast wyglądam przypomina bardziej kościół.

Za to wyposażenie wnętrza to już bardzo ciekawe nawiązanie do serii Adventurers, głównie Egipskiej przygody, tak więc znajdziemy tu Sfinksa, Anubisa, obelisk oraz ogromy podświetlany portret pewnego złola. Bardzo miły akcent, choć nadal marzy mi się domostwo Thundera, w którym zawarto by więcej pamiątek z jego wszystkich podróży.

Warto obejrzeć filmik promujący zestaw, projektanci nieco się pobawili, i z jajem przedstawili najnowszy zestaw.

Prywatnie mam nieco mieszane uczucia, ale ogólnie, raczej na plus. Bryła budynku prezentuje się bardzo dobrze, a akcenty przygodowe są miłym urozmaiceniem. Mogło by być ich więcej, a zwiedzających chętnie wymieniłbym na potwory, ale i tak, zestaw stawi łakomy kąsek.

Categories: Aktualności, Misc (sets) | Tagi: , , , , , , | 1 komentarz

Zobacz wpisy

One thought on “10273 Haunted House Klimat Adventurers?

 1. Król Dariusz

  Głowa Sfinksa przypomniała mi ciekawostce odnośnie Adventurers którą chciałem się podzielić. Zeskanowałem ulotkę jaką znalazłem na strychu. Przedstawia ona oficjalna (w sensie ze przez LEGO) alternatywę powstałą z połączenia setów 5978 (Sfinks) 5988 (Świątynia) i 5956 (Sterowiec) której nie widziałem nigdzie w internecie. Myślę, że chętnie opiszesz to na blogu, albo nawet lepiej, zbudujesz. Chętnie bym zobaczył to w pełnej krasie. Poza tym ciekawym modelem, jest to typowa ulotka przedstawiająca inne flagowe z danej serii i pozostałe serie które w tym czasie były na topie.

  Link do całej galerii:
  https://imgur.com/a/j0Et2R3

  I ten jeden najważniejszy obrazek:

  Jeśli chcesz, możesz poprawić moje skany, kontrast itp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: