Adventurers

Słowem wstępu:

Adventurers to najlepsza seria jaką kiedykolwiek LEGO wypuściło na rynek.
Przynajmniej w moim mniemaniu, nuta przygody wzorowanej na filmach takich jak Indiana Jones po prostu wybitnie przypadła mi do gustu.

Seria Adventurers debiutowała w 1998 roku i w kolejnych latach ukazały się w jej ramach cztery podserie, każda tematycznie umiejscowiona w innym rejonie naszego globu. Łączy je oczywiście tematyka, czyli przygody głównych bohaterów. Twarzą serii został Johnny Thunder, postać wzorowana właśnie na Indianie Jonesie, odważny zawadiaka z charakterystycznym wąsikiem.

Niestety, na w wymienionych powyżej czterech „przygodach” seria Adventurers zakończyła swój żywot, jednak sama przygoda nie umarła. Popularność produktów wzorowanych na licencjach, szczególnie Star Wars, spowodowała, że w ofercie TLG znów zagościła tematyka poszukiwania skarbów, tym razem w postaci pełnoprawnej licencjonowanej serii Indiana Jones, wypuszczonej na rynek przy okazji premiery czwartego filmu z tego cyklu.

W 2011 ponownie nadarzyła się okazja wzięcia udziału w wielkiej przygodzie, a to za sprawą serii Pharaoh’s Quest, wyraźnie nawiązującej do pierwszej podserii Adventurers czyli Egyptian Desert.

W zamierzchłych czasach, na forum LUGPolu ukazał się opis Adventurers, obecnie trwają prace nad jego uaktualnieniem oraz znacznym uzupełnieniem. Niniejszy blog to specyficzna pomoc w tworzeniu tegoż opisu, trafnym określeniem byłoby nazwanie go notatnikiem czy tez swoistym brudnopisem.

Categories: Aktualności | Tagi: , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: